Komorebi bildiğimiz üçgen yelkenlerin ve teknelerin ötesinde bir konsept. Fransız tasarım firması VPLP’nin elinden çıkan, sürat motoru kadar hızlı seyahat teknesi kadar konforlu süperyat, çok yakında hayata geçirilecek.

Komorebi, Japonca’da ağaçların arasında sızan güneş ışını anlamına geliyor. Şimdilik tasarımdan ibaret olan tekne iki dikey ve otomatik yelkeniyle saatte 17 ila 23 kilometre hıza kadar çıkabilecek. 86 metrelik trimaran geniş bir salon, yerden tavana kadar camlar, içinde gerçek ağaç bile bulunan bir bahçe, yüzme havuzu, sauna, gökyüzü terası ve helikopter pistine sahip olacak.

Süperyatın içinde demirleyip çevreyi keşfe çıkmak için küçük tekneler ve bir de mini denizaltı olacak. Bu teknolojik oyuncakların denize kolay inebilmesi için ayrı bir de saklama bölümü yer alacak.

Fox News’ün haberine göre, VPLP’nin tekne mimarlarından Marc Van Peteghem, uzun boyuna rağmen baskın görünen bir tasarım yarattıklarını, Komorebi’nin herkesin sevebileceği tatlı bir dev olduğunu söylüyor.

Komorebi, etrafındaki güneş panalleriyle yakıt tüketimini yüzde 30 azalttığı için aynı zamanda çevreci bir deniz taşıtı olmayı planlıyor. Ürün için şimdilik bir fiyat verilmiyor.

Komorebi3-superyat Komorebi2-superyat

Yorum yaz

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi giriniz