İspanya‘da Santander’den Madrid’e giden treni süren makinist, mesaisinin bittiği gerekçesiyle hareket halindeki treni durdurup araçtan ayrıldı. 100’den fazla yolcu uzunca bir süre trenin içinde bekledi.

14 Eylül akşamı saat 19:15’te ülkenin kuzeyindeki Santander kentinden kalkan tren 109 yolcuduyla Madrid‘e doğru hareket ettiğinde her şey olağandı. Tren iki saat sonra, Osorno köyü civarında aniden durdu. Yolculara önce teknik bir arıza olduğu söylendi ancak yetkililer aradan zaman geçtikçe huzursuzlanan yolculara gerçeği söylemek zorunda kaldı.

madrid-tren1
Osorno, Google streetview

Servis aracı geldi

Makinistin mesaisinin bittiğini öğrenen yolcular, yedek makinist olmadığı için iki saat boyunca hareket etmeden trenin içinde kaldılar ve Semaf demiryolu şirketinin gönderdiği servis aracını beklediler. Gelen araçla birlikte Madrid’e kalan son 320 kilometreyi karayolu ile tamamladılar.

Şirket makinisti suçladı

The Daily Telegraph’ın haberine göre, olayla ilgili soruşturma başlatıldı. Yolculardan özür dilendi ve 109 kişinin bilet ücretlerinin iade edileceğin açıklandı. Demiryolu şirketi treni terk eden makinisti suçladı ve ikinici bir makinist talebinde bulunmanın makinistin sorumluluğu olduğunu iddia etti.

Yorum yaz

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi giriniz