Oslo sakinleri her zamanki gibi, işe ya da okula gitmek, başka bir semtteki işlerini halletmek gibi günlük ihtiyaçlarla sabah erkenden yola çıktı. Toplu taşımanın avantajını yaşamak için metroya binenleriyse son durakta hiç beklemedikleri bir sürpriz karşıladı.

Yolcular ilk şaşkınlıklarını Oslo‘nun merkez metro durağı yerine “New York istasyonu” anons edildiğinde yaşadı. Trendeki “tipik” New York yolcularının yanında, istasyonda Brooklyn‘li hipsterlar, Times Square‘in çıplak kovboyu, Örümcek Adam, sokak müzisyenleri gibi New York‘la özdeşleşmiş bir kitle vardı. Tüm tabelalar da New York‘un semtlerini gösteriyordu.

İtalyan mafyası, kilise korosu kızları, hip hop’çılar, “New York’u seviyorum” tişörtlü turistler ve Amerikan futbolu takımı… Aslında hepsi New York’a direkt uçuşlarının tanıtımını yapan Norwegian Air‘ın sıra dışı reklam kampanyasının bir parçasıydı.

Norwegian Air, New York dışında Boston, Orlando, San Francisco, Los Angeles gibi ABD şehirlerine, Bangkok‘a ve Karayipler‘e de Oslo’dan direkt uçuş imkanı sağlıyor.

https://youtu.be/dsdvJHG481U

Yorum yaz

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi giriniz