‘Outdoor’ meraklısı gezgin kediler

Tekneyle dünya turuna çıkan tavuğu ve macera sporları düşkünü köpeği hatırlarsınız. İşi bırakıp dünya turuna çıkan beyaz yakalıların sayılarıyla doğru orantılı şekilde evcil hayvanlar alemi de ‘evcil’liğini geride bırakıp doğaya ve seyahate dönmeye başladı. Gezgin kediler elbette geri kalmazdı.

Dünyanın en öngörülemez, en sevimli ve en haşarı yaratıklarından kediler de bu değişime dahil oldu. Her ne kadar aslında hiç bir zaman tam olarak evcilleşmemiş olsalar da sahipleriyle yol arkadaşlarıyla beraber uzun yolculuklara ve doğayı keşfe çıkmaları hâlâ kulağa şaşırtıcı geliyor. Bu düşünceleri çürüten ise Camping With Cats (Kedilerle Kamp) adlı bir Instagram hesabı.
Hesap kedigiller familyasının farklı coğrafyalardan birçok örneğiyle vahşi doğayı keşfine adanmış. Bazısı seyyahın sırt çantasında, bazısı tasmasıyla kameralara poz veren, selfilere konuk olan bu gezgin kediler kamp ateşinde karamela keyfi yapmaya ve geceleri yıldızları izleyerek uyumayı bekler gibiler.
Sloganıyla yolun pisileri çağırdığını söyleyen hesapta kedisiyle çektiği outdoor macerasının yayınlanmasını isteyenlerin çektikleri fotoğrafları Instagram’de #campingwithcats etiketiyle paylaşması yeterli. Ama siz kendinizi kediden çok köpek insanı olarak tanımlıyorsanız, Instagram’de benzeri şekilde bir Camping With Dogs hesabı olduğunu da hatırlatalım.
Yorum yaz

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi giriniz