Garmin akıllı saat sektörüne şık katkısı Fenix Chronos’u tanıttı. Gözalıcı saat sahibine her ortamda eşlik edebilecek bir tasarıma sahip. Garmin Fenix Chronos rakibi tüm GPS’li ve egzersiz saatlerinin teknik özelliklerine sahip ancak onlardan tasarımıyla farklılaşmaya çalışıyor.

Garmin’in yeni akıllı saati, spor ve outdoor amaçlı akıllı saat spor tasarımın dışına çıkıyor, bu özelliklerinden kaybetmeden lüks saat kategorisine gözünü dikiyor. Sadece günlük hayatta ya da spor yaparken değil toplantıda, resmi bir davette ya da bir açılış gecesinde de bilekte taşınabilecek karizmadaki Garmin Fenix Chronos’un kalitesi gibi fiyatı da benzerlerinden oldukça yüksek. 1499 dolarlık titanyum modeli ortalama bir saat için oldukça pahalı olsa da hem işlevsel hem de lüks bir outdoor akıllı saat arayanlar için paranın karşılığı sayılabilir.

Belirttiğimiz gibi öncelikle outdoor tutkunlarının ihtiyaçlarına hizmet edinmeyi amaç edinen saatte, GPS, yükseklik ölçer, barometre, pusula, Garmin Connect adlı dijital kullanıcı ağı bağlantısı ve yola çıktığınızda kaybolursanız sizi başlangıç noktasına geri döndürme garantili bir takip sistemi yer alıyor. Üstelik nabız ve VO2 (oksijen tüketimi) okumalarıyla eski sıkıcı sağlık saatinizin yerine geçmeye de talip.

Android’le savaşmıyor

Bu modelle pahalı akıllı saatlere dair önyargıları yıkmayı başaran Garmin, spor ve outdoor saati konseptini hafifleştirip çekici ve kullanışlı bir tasarımla sunarak bir ilki yaratmış. Rakipleri Android Wear ve Apple Watch ile yarışmaya çalışırken Garmin yine en iyi bildiği işe, lokasyon, sağlık ve maceraya odaklanmış. Ne dersiniz James Bond gibi görünmek için değmez mi?

r_fenixchronos_hr_1000-20

Yorum yaz

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi giriniz