Dijital içerik ajansı Yeni Zelandalı Influx’ün kreatif direktörü Justin Heaney İstanbul seyahatini popüler Prism uygulamasından geçirince alışageldik İstanbul manzarası sıra dışı bir animasyona dönüşmüş.

Birkaç yıl önce İstanbul’a gelen ve şehri kamera ile kayıt altına alan Heaney, elindeki görüntüleri kurgulamış ve Artisto, Photoshop, Premier ve son olarak Prisma ile işleyerek aşağıdaki videoyu yaratmış. Çekimlerin çoğunun tarihi yarımadada gerçekleştiği bir dakikalık video kısa süresine rağmen İstanbul’a karakterini veren birçok detayı ve mekanı yansıtmayı başarıyor.

Kapadokya görüntüleri ve Mevlevi ayiniyle başlayan İstanbul – Through the Prism Boğaz’dan görüntülenen gökdelenlerle şehrin yeni yüzüne geliyor. Ardından dar sokaklara, eski evlere ve önlerinde kuruyan çamaşırlara odaklanıyor. Kahvehane görüntüleri, meraklı çocuklar, farklı kesimlerden bir arada kadınlar, Kız Kulesi ve Haliç Metro Köprüsü’nün de gözüktüğü videoda bahçe duvarlarında kuruyan yıkanmış halılar ve Eminönü’ndeki balıkçılar gibi birçok detay yer alıyor.

Justin Heaney çekimlerini Canon C300 ile yapmış.

Yorum yaz

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi giriniz