Sabiha Gökçen kapatıldı, tüm Pegasus uçuşları iptal

pegasus uçuşları airbus a321neo Batum'a yurt içi

Sabiha Gökçen Havalimanı, covid-19 (koronavirüs) salgınına karşı önlemler çerçevesinde 28 Mart 2020 saat 20.00 itibariyle uçuşlara kapatıldı, Pegasus uçuşları iptal edildi. Üs olarak havalimanını kullanan Pegasus Hava Yolları, Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü’nün talimatıyla bugünden itibaren 30 Nisan’a kadar olan tüm yurt içi seferlerinin durdurulduğunu duyurdu.

Şirketin twitter’da yaptığı açıklama şöyle:
Ücret farkı alınmayacak, iadeler 2 ay sonra

Pegasus’un açıklaması şöyle devam ediyor: “SHY-Yolcu yönetmeliğindeki 25.03.2020’de yapılan düzenlemeyle beraber, iptal olan uçuşlardaki biletinizi, web sitemizden ya da 0 (850) 250 67 02 numaralı ücretsiz çağrı merkezimizden kesintisiz şekilde açığa alabilirsiniz. Yeni düzenleme beraberinde açığa alınan biletlerinizde iade hakkınız da bulunmaktadır. Açığa alacağınız biletleri kullanmamanız durumunda, karşılıklı uçuş yasakları kalktıktan 2 ay sonra iadenizi alabilirsiniz. Hem de çağrı merkezinde sıra beklemeden bu işlemi yapabilirsiniz.”

Açıklamada isteyen vatandaşların kesintisiz ve ücret farkı olmadan değişiklik işlemini çağrı merkezlerinden yapabilecekleri belirtilerek “Geçirdiğimiz süreçteki yoğunlukta takdir edersiniz ki çağrı merkezimizde yavaşlamalar olup bekleme sürelerinde artış yaşanabilmektedir. Anlayışınız ve sabrınız için teşekkür ederiz.” ifadeleri kullanıldı.

Yorum yaz

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi giriniz