2017 için ciddi bir plan yapmadıysanız ve 500 bin lira civarı para bulabiliyorsanız dünyanın en uzun turuna çıkıp 7 kıtayı keşfedebilirsiniz. World of Travel Cruise (Dünya Seyahati Gemi Turu) adından da anlaşılacağı üzere 357 gün içinde 7 ayrı gemi turuyla yedi kıtayı kapsayan dev bir dünya turu vadediyor.

Mundy Cruising’in gerçekleştireceği dünya turu, gezginleri Güney Amerika’dan alıp Avrupa, Kuzey Amerika, Avustralya, Afrika ve Antartika üzerinden sonunda Asya’ya getirecek. Neredeyse bir yıl sürecek gezi boyunca gemiler de değişecek. Her kıta için farklı bir lüks geminin kullanılacağı tur boyunca her kıta seyahatinin ardından bir dinlenme süresi verilecek ve yolcular bu sayede dinlenip yeni seyahat için enerji depolama fırsatı bulacak.

Lonely Planet’in haberine göre, turun ilk adımı olan Güney Amerika seyahati 10 Ocak 2017’de Miami’den başlayacak. Crystal Serenity adlı firmaya ait gemi misafirlerine Machu Picchu harabelerini, Rio de Janeiro’daki İsa heykelini, Amazon ormanlarını ve Şili fiyordlarını gösterecek. 15 Nisan da tekrar Miami’ye dönecek kafile 2 Mayıs’ta Atina’da Avrupa turuna başlayacak. Yeni gemi Akdeniz, Baltık ve Kuzey Atlantik rotası üzerinden Southampton’a ulaşacak. Bu süreçte St. Petersburg, İtalya kıyıları ve İzlanda gezilecek.

30 Ağustos’ta Vancouver’dan başlayacak Kuzey Amerika seyahati sırasında da Alaska, San Francisco, Kosta Rika ve Quebec ziyaret edilerek Panama Kanalı’na gelinecek. Turun bu ayağı 7 Ekim’de Montreal’de sona erecek.

13160-cologne-bridge-over-the-rhine-low

Son ayak Asya

Avustralya turu 21 Ekim’de Sidney’de başlayacak. 16 Kasım’da Melbourne’e varana kadar ülke ve etrafındaki adalar gezilecek. Sonraki adımsa Afrika ve Hint Okyanusu olacak. 3 Aralık’ta Dubai’den başlayacak Afrika turu Madagascar ve Maldivler’e kadar uzanacak ve 5 Ocak’ta Cape Town’da bitecek.

2821-sunset-over-bagan

23 Ocak’ta turun Antartika ayağı başlayacak. Arjantin’den yola çıkacak gemi 8 Şubat’ta geri dönecek ve 19 Şubat’ta gezinin son ayağı Singapur’dan kalkacak son gemi ile gerçekleşecek. Gezginler Hong Kong ve Şangay’ı gezip Endonezya, Kamboçya, Tayland ve Japonya’yı gördükten sonra 15 Mayıs’ta Kobe’de Asya turunu da bitirecekler.

(fotoğraflar: http://www.mundycruising.co.uk)

Yorum yaz

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi giriniz