Tekerlekli valizler bizi ağır yükleri taşımaktan kurtarsa da onları sürüklemekten kurtaramamıştı, ta ki bugüne kadar. İsrail merkezli NUA Robotics‘in icadı robot valiz sayesinde havaalanında ya da yolda elleriniz serbest yürüyebileceksiniz. Bluetooth ile telefonunuza bağladığınız akıllı valiz siz nereye giderseniz peşinizden gelecek, hatta o sırada önüne engeller çıkarsa onları bile aşabilecek şekilde tasarlandı.

Daha önce de akıllı valizler ya da valizleri akıllandıran uygulamalar duyurmuştuk ancak NUA Robotics‘in kurucusu akıllı’ın Mashable röportajı ürünün şu ana kadar geliştirilenlerden çok ileride olduğunu kanıtlıyor. Yapmanız gereken sadece gerekli akıllı telefon uygulamasını indirmek ve “beni takip et” butonuna basmak.

Libman’ın anlattığına göre, prototip robot valizde şu an kullanılan hız yavaş ila orta arasında. Güvenlik için en ideal hız halen test ediliyor. Amaç akıllı valizin mümkün olan en yüksek hıza çıkması.

Retro-futuristik stildeki köşeli ve ağır bir görüntüye sahip valizin alışageldik valizlerden bir diğer farkı da elektronik desteği. Telefonunuz, tabletiniz ya da dizüstü bilgisayarınız için üzerinde bir şarj ünitesi bulunuyor.

akilli-valiz

https://www.youtube.com/watch?v=JlULXImotGY

Yorum yaz

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi giriniz