Dünyanın en büyük seyahat ve turizm odaklı kılavuz ve yorum platformu TripAdvisor‘ın geleneksel Travelers’ Choice ödüllerinin 2022 sonuçları açıklandı. Dünya çapında binlerce gezgin, turizmci, acente ve havayolu çalışanının oylarıyla belirlenen listeler arasındaki Top Destinations for City Lovers – World (Şehir Gezginleri için En Popüler Dünya Kentleri) sıralamasında İstanbul dördüncü sırada yer aldı.

Dijital platformdaki yorum ve oylamalarla belirlenen Best of Best grubuna dahil listede, gezginler tarih, kültür, alışveriş, ucuzluk ve eğlence gibi bir metropolde en çok aranan özellikleri baz alarak oy kullandı. Bizce dünyanın en sıkıcı, yapay ve renksiz kentlerinden olan, ancak aşırı zenginliği, alışveriş seçenekleri ve özellikle baskıcı diğer petrol zengini Arap ülkelerine göre kadınların daha rahat davranabildiği ortamı sayesinde Arap ülkelerinden, ek olarak yeni zengin Uzak Asya ve Doğu Avrupa’dan çok turist çeken Dubai, listede birinci sırada yer aldı.
Açıkçası Dubai’nin ilk sırada yer alması nedeniyle samimiyetini sorguladığımız listenin ikinci sırasında Londra, üçüncü sırada ise Roma bulunuyor. Dördüncü sıradaki İstanbul‘u sırasıyla Paris, Barselona, Marakeş izliyor.

Şehir gezginleri için belirlenen TripAdvisor Best of Best – Top Destinations for City Lovers — World listesinde yer alan 25 şehir şunlar:

 1. Dubai
 2. Londra
 3. Roma
 4. İstanbul
 5. Paris
 6. Barselona
 7. Marakeş
 8. Madrid
 9. Kahire
 10. Yeni Delhi
 11. Singapur
 12. Edinburg
 13. Floransa
 14. Jaipur
 15. Abu Dabi
 16. Cusco
 17. Bangkok
 18. Doga
 19. Lizbon
 20. Amsterdam
 21. Las Vegas
 22. Napoli
 23. Udaipur
 24. Atina
 25. Mumbai

Yorum yaz

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi giriniz