Setur yeni Ar-Ge ekibiyle globalde büyümeyi hedefliyor

Türkiye’nin önde gelen turizm şirketlerinden Setur, dijitalleşme ve inovasyon odaklı çalışmalarına hız kazandıracak Ar-Ge merkezini hayata geçirdi. Hazırlıkları 2017 yılında başlayan Setur Ar-Ge merkezi, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı komisyonu tarafından 24 Eylül’de onaylandıktan sonra faaliyetlerine başladı.

Setur‘un Ar-Ge merkezinde çalışan 21 tam zamanlı ve 11 yarı zamanlı Ar-Ge personeli şu anda, ‘Platform Bağımsız Dinamik Promosyon Oluşturma Sistemi’, ‘Satış Performans Yönetim Optimizasyon Sistemi’, ‘İş Gücü Optimizasyonu ile Verimli Vardiya Planlama Sistemi’, ‘Online Tedarikçi Yönetimi Sistemi’, ‘Analitik Uygulamalar için Büyük Veri Platformu’ ve ‘Derin Öğrenme ile Profil Çıkarma ve Analiz Platformu’ gibi projeler üzerinde çalışıyor.

Setur Bilgi Teknolojileri ve Ar-Ge Müdürü Alphan Kimyonok, Ar-Ge merkezinin Setur’un teknoloji tarafında gücünü artırarak turizm sektöründe global bir oyuncu olmasını sağlayacağını belirterek; “Uluslararası alanda geliştireceğimiz ortaklıklar sayesinde yeni proje işbirlikleri gerçekleştirerek, turizm ve duty free sektöründe yenilikler yaratmayı hedefliyoruz” dedi.

Setur, üniversite ve sektör işbirliklerini de geliştiriyor. Şirket bu çerçevede çeşitli üniversitelerin son sınıf öğrencilerinin bitirme projelerine destek sağlayacak ve sektöre özel projeleri birlikte geliştirecek.

2001 yılında Türkiye’nin en büyük online kurumsal seyahat portalı BookinTurkey.com’u bünyesine alan Setur, 2017 yılında bu platformu Seturbiz.com ismiyle yenileyerek dijital alanda hızlandı.

Yorum yaz

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi giriniz