Bazen hepimiz seyahate çıkarken kendimize (genelde) pembe yalanlar söyleriz. Bunlardan bazıları tercihlerimiz konusunda içimizi rahatlatmak içindir, bazılarıysa sadece içten içe inanmadığımız halde o an inanıyor gibi yapmak ruhumuza iyi geldiği için… Smarter Travel seyahat yalanları içinden en popülerlerini derlemiş. Ekleyecekleriniz varsa yorum kısmını veya Facebook sayfamızı kullanabilirsiniz.

1- Öyle yürüdüm ki tüm yediklerimi yaktım

Dondurmalar, tatlılar, alkollü içkiler… Keşke hepsini yürüyüşle yakmak mümkün olsaydı. Tamam yabancı diyarlarda yürümek şahane ama yemek ve içmek de bir o kadar nefis ve kalorili!

2- Bu çanta kesinlikle taşınabilir

Fermuarlar kapanıyor, havayolu kurallarına uygun boyutta. Peki ya ağırlığı?

3- Otele ihtiyacım yok, otobüste, trende ya da uçakta uyurum

Tıklım tıkış gece yolculukları, gürültücü yolcular, bebek ağlamaları… Bu umudu boşa çıkaracak çok fazla aksilik var.

4- E-postalarımı kontrol etmeyeceğim

Ya patronunun acil bir şeye ihtiyacı olursa? Ya yarım bıraktığım projeyi iş arkadaşlarım toplamayı beceremezse… Mutlaka arada kontrol etmek için bir bahane bulacaksınız, emin olun.

5- Sabah 6:00 uçuşu o kadar da kötü değil

100 lira daha az vermekte bir yanlış yok. Sabah 2’de kalkıp 4’te havaalanında olmayı başardığınız sürece…

6- Bu yorgan mutlaka yıkanmıştır

Oteller çarşafları değiştirse de yorganları yıkamazlar. Tabii bu kendimizi kandırmaya engel değil. Bizimki mutlaka temizdir!
7- Bunu kesin giyerim

Ya aniden şık bir yere gitmeniz gerekirse, ya biraz soğuk olursa, ya iş seyahatinde havuza girme ihtimali doğarsa? Hepsini yanınıza alın…

8- Zaten otelde ne kadar vakit harcayacağım ki

Bütün gün gezeceğiz, güneşlenip denize gireceğiz, akşam eğlenmeye gideceğiz nezih bir otele gidip de neden fazladan para harcayalım değil mi?

9- Bu yeni ayakkabılar vurmaz eminim

Daha bugün aldım ama öyle güzeller ki, bütün bir gün giysem bile bir sorun olmayacaktır, hem mağazada deneyerek aldım zaten…

10- O kadar soğuk olmaz

Zaten sürekli hareket halinde olacağız, ısınırız, öyle kalın bir şeyler almaya gerek yok…

11- Sadece şu kadar harcayacağım

(Seyahat yalanları içinde en popülerlerinden:) Günlük bütçem 150 lira, ATM’den ona göre para çekiyorum ve daha fazlasını asla harcamayacağım. Hediyelik eşyalar, ilginç aktiviteler beni baştan çıkarmaz!

12- Sosyal medyaya vakit ayırmayacağım

Zaten günlük hayatta sürekli Facebook, Instagram, Twitter ve Flipboard kullanıyoruz; o halde bu seyahati teknoloji detoksu yapmak için kullanacağım. Aaaa, bu trende Wi-Fi mı var?

(fotoğraf: Tatil Zamanı, 2015)

Yorum yaz

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi giriniz