Rusya‘nın uzak doğusundaki Yakutistan‘ın başkenti, -40 derecenin bile normal sayıldığı ancak -45 derecede okulların tatil edildiği dünyanın en soğuk şehri Yakutsk‘u ılıman kılabilmek için biri devasa bir ejderha gerekli görmüş olmalı.

Bu kişi, tam bir gününü karda yürüyerek bu tabloyu oluşturmaya adayan, kendini “dünyanın ilk ve en ünlü kar sanatçısı” olarak tanıtan Simon Beck‘ten başkası değil. Daha önce de karda yürüyüp iziyle sanat yapan Beck’in Sibirya‘daki amacı “Drakony” isimli bir Rus filmine hizmet etmek.

Bu galeride önceki işlerine de göz atabileceğiniz Simon Beck aslında Oxford Üniversitesi mezunu bir mühendis. Ofisteki işini haritacılık uğruna bırakmış. 2004 Aralık’ında kayak yaparken evinin yakınlarındaki donmuş göle bir kar tanesi çizmek istemisiyle başlamış her şey. İlham onu karda başka yaratıcı fikirlere sürüklemiş. Hatta artık bu konuda Snow Art (Kar Sanatı) adlı bir kitabı bile var.

Facebook‘ta 100 binlerce takipçisi bulunan Beck, birçok tanınmış marka için de karda yürümüş. Çizimleri 1 hektar ile 4 hektar arasında değişen sanatçı bir eserini en az yarım günde tamamlıyor ve bunun için 20 ila 30 kilometre arası karda botlarıyla yürüyor.

snow-dragon-made-from-snowshoe-prints-by-simon-beck-3 snow-dragon-made-from-snowshoe-prints-by-simon-beck-2 snow-dragon-made-from-snowshoe-prints-by-simon-beck-4 snow-dragon-made-from-snowshoe-prints-by-simon-beck-5snow-dragon-made-from-snowshoe-prints-by-simon-beck-1

snow-dragon-land-art-siberia-simon-beck-drakony-15snow-dragon-land-art-siberia-simon-beck-drakony-23snow-dragon-land-art-siberia-simon-beck-drakony-24

Yorum yaz

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi giriniz