Çinli Sichuan Airlines, İstanbul uçuşlarına başlıyor

Sichuan Airlines

Çin Halk Cumhuriyeti’nin İstanbul Başkonsolosu Cui Wei, Çinli Sichuan Airlines şirketinin Chengdu kentinden İstanbul’a uçuşlara başlayacağını duyurdu. Geçen yıl Türkiye’ye gelen Çin vatandaşlarının sayısının 400 bin olduğunu dile getiren Cui Wei, böylece iki yıl önceki seviyeyi yakaladıklarını söyledi.

“2016 ve 2017 yılı içinde terör saldırıları 15 Temmuz da var. Sadece Çin‘den değil diğer ülkelerden de Türkiye’ye daha az ziyaret oldu.” diye konuşan Cui Wei, her şey normal hale gelince otomatik olarak rakamların da yükseldiğini vurguladı.

Wei, Sichuan Airlines filosundaki 139 uçakla dünyada 93 noktaya bölgesel uçuşlar yaptığını, yakın gelecekte Chengdu kentinden İstanbul’a uçuşlara başlayacağını belirtti. Cui Wei şöyle devam etti: “Bir Çin vatandaşı seyahat için hedef ülkeyi seçtiği zaman üç unsura bakıyor. Birincisi ilgi çekmesi lazım ya doğa, tarih ve medeniyette ilgi çekerse düşünmeye başlarlar. Birinci unsur olarak Türkiye bu konuda dünya birincisi. Ben de uzun süredir buradayım Türkiye’nin tatilden, tarihine kadar o kadar fazla noktalar var ki hiç sorun yok. İkinci unsur güvenlik. Üçüncüsü Çin vatandaşının seyahat ettikleri ülkenin kendisine samimiyet gösterip göstermemesi.”

Cui Wei, “Türkiye tarihi ve doğası ile dünya birincisi; vatandaşlarımızı Türkiye ile ilgili olumlu yönlendirmeye devam edeceğiz” mesajıyla sözlerini bitirdi.

Yorum yaz

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi giriniz