Kanadalı tekstil girişimi Unbound Apparel bir yıllık çabanın sonucunda uzun süre, hatta firmanın dediğine göre 6-8 hafta boyunca, kokmayan ve kirlenmeyen kumaştan iç çamaşırı ve giyecekler üretti.

Seyahatin verdiği özgürlük hissini en çok baltalayan şeyler arasında ağır valizleri, check-in kuyruklarını ve backpackerların omuz ağrılarını sayabiliriz. Günümüz gezginlerini bu dertten kurtaracak bir çözüm nihayet bulundu. Çok uzun seyahatlerde bile günlerce yıkamadan kullanılacak, üzerinde kir, bakteri ve koku barındırmayan Kanadalı Unbound Apparel’in prototip olarak hazırlanan ürünleri yakında piyasada olacak.

seyahatseti1

Bir Indiegogo projesi olarak 30 bin dolar toplamak için yola çıkan ve daha kampanya bitmeden binin üzerinde katılımcı ile 200 bin dolara ulaşan girişim sayesinde sırt çantanız ya da valizinize bir sürü yedek kıyafet koymak yerine sadece birer siyah ve gri renkli V-yaka tişört, iki siyah iç çamaşırı ve iki gri-siyah çoraptan oluşan paketle yola çıkabilirsiniz. Bu giyeceklerin sırrı ise merinos yününden yapılmaları. Şimdiye kadar spor ürünleri için de kullanılan merinos yünü vücut ısısını dengeliyor, kırışmayı önlüyor ve kolayca kuruyor.

seyahatseti2

Ön siparişte çifti 95 Kanada dolarından satılan tişörtler 46 güne kadar ilk günkü temizliğini korumaya devam ediyor. Üstelik üzerinizdeki tişörtü hiç çıkarmadan spor yapsanız, gezseniz ve hatta onunla yatsanız bile… Unbound Apparel’ın seyahat setinin tamamını edinmek istiyorsanız da 200 Kanada doları karşılığı ön sipariş vermeniz yeterli.

Yorum yaz

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi giriniz