Kullanıcılara otel ve uçuş arama, fiyat karşılaştırma imkanları sunan seyahat sitesi Skyscanner gelir rakamının 2015’te önceki yıla oranla yüzde 28 artarak 120 milyon sterline (yaklaşık 167 milyon dolara) çıktığını açıkladı.

Geçtiğimiz yıl 280 kişiyi daha kadrosuna katarak 770 personele ulaşan Edinburgh merkezli şirket gelir artışı mobil kullanıcıların çoğalmasıyla ve Asya pazarındaki, özellikle Çin’deki gözle görülür Skyscanner ilgisiyle ilişkilendirdi.

Business Insider’ın platformun verilerine dayandırdığı habere göre, Skycanner önceki yıla göre yüzde 48 artışla aylık 50 milyon ziyaretçiye, yıllık rezervasyon meblağı yüzde 49 artışla 8.7 milyon sterline ulaştı ve mobille yapılan rezervasyonlar da yüzde 24 arttı.

En ciddi büyüme Asya-Pasifik’te görüldü. Skyscanner sadece Çin’de yüzde 67 büyüdü ve burada mobil kullanıcı sayısı neredeyse iki katına çıktı. Dünya genelinde de mobil ziyaretçi sayısı yüzde 60 artarak toplam ziyaretçilerin yüzde 59’unu oluşturdu.

CEO’su Gareth Williams’ın yılın ilk yarısında ikinci yarıdaki ivme için yatırım yaptık dediği Skycanner’ın son gelişmelerle birlikteki piyasa değeri 1 milyar sterlini buldu.

(fotoğraf: Skyscanner)

Yorum yaz

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi giriniz