2019’un en iyisi Qatar Airways; THY 27’nci sıraya geriledi

en iyi havayolu skytrax qatar airways

Havayolu şirketlerinin milyonlarca yolcu ve sektör uzmanı tarafından pek çok kategoride değerlendirildiği Skytrax Global Airline Ratings 2019 sonuçları açıklandı. Qatar Airways, geçen yılın birincisi Singapore Airlines’ı ikinciliğe itip dünyanın en iyi havayolu şirketi ünvanını aldı. Geçen yılın üçüncüsü All Nippon Airways (ANA) üçüncü sıradaki yerini korudu.

2018’de 18’inci sırada yer alan ulusal havayolu şirketimiz Türk Hava Yolları ise bu yıl 27’nci sıraya geriledi. THY’nin dahil olduğu Avrupa sıralamasında Almanya‘nın bayrak taşıyıcı havayolu şirketi Lufthansa birinciliğini korurken, geçen yıl 4’üncü sıradaki Türk Hava Yolları bu yıl 10’uncu oldu.

Bir başka Türk şirketi AtlasGlobal, bu yıl hızlı bir yükseliş gösterdi ve geçen yıl 100’üncü sırada yer aldığı global listede bu yıl 73’üncü oldu.
Skytrax Awards 2019 global şampiyonu Qatar Airways, daha önce de dört kere zirvede yer almıştı. Qatar Airways, global birinciliğin yanı sıra En İyi Business Class, En İyi Business Class Koltuğu ve Orta Doğu’nun En İyi Havayolu Şirketi ödüllerini de kazandı.

Skytrax değerlendirme ve ödülleri 19 yıldır yapılıyor. Bu yıl değerlendirmeye alınan yerel ve uluslararası havayolu şirketi sayısı 300 oldu ve 100 ayrı milletten 21 milyondan fazla görüş ve puanlama hesaba katıldı. Skytrax basın açıklamasına göre mükerrer kullanılan ve botlarca kullanılan oylar tespit edilerek değerlendirmeden çıkarıldı.

Skytrax 2019 değerlendirmesine göre bu yıl dünyanın en iyi 30 havayolu şirketi, geçen yılla kıyaslı olarak, şöyle sıralandı:
Skytrax Ödülleri’yle ilgili tüm ayrıntıları kurum sitesinde bulabilirsiniz.

Yorum yaz

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi giriniz