Yazdığı mobil uygulamayı Snapchat’e 54 milyon dolara satan Garrett Gee tüm mal varlığını satıp ailesiyle beraber dünyayı gezmeye başladı.

Biz faniler senenin 12 ayını çalışarak geçirip en fazla 15 günlük yıllık izinlerle tatiller yapmaya, bayram tatillerine izin günü ekleyip yurt dışı gezileri ayarlamaya çalışırken Gee ailesi hayatlarını tatile çevirdi. Yazılımcı Garrett Gee, eşini ve iki çocuğunu da alarak yeryüzü cennetlerini keşfe çıktı. Gezdikleri her noktayı ve maceralarını Instagram üzerinde ve sitelerinde yayınlayan ailenin en ilginç yanıysa şu ana kadar sadece birikimlerini ve sattıklarından elde ettikleri gelirleri harcayarak Snapchat’ten kazanılan 160 milyon lirayı aşkın paraya hiç dokunmamış olmaları.

indir (6)indir (5)

Balinalar ve deniz kaplumbağalarıyla yüzen, köprülerde bungee jumping yapan, ıssız şelalelere giren, el değmemiş kumsalları keşfeden, dağlara tırmanan, yağmur ormanlarında doğa yürüyüşleri yapan özetle hayatlarını yaşayan Gee ailesi şimdiye kadar birçok insanın ölmeden önce yapılması gereken şeyler ve görülmesi gereken yerler listesini tamamlayarak Bahamalar, Fiji, Hawaii, Tahiti, Endonezya, Tonga, Avustralya, Tayland ve Yeni Zelanda gibi birçok ülkeyi dolaştı.

indir (2)indir (1)

Hikayelerini internet siteleri The Bucket List Family’de anlatan Gee’ler seyahat halinin evlilik ve aile ilişkilerine olumlu yansıdığını, daha da yakınlaştıklarını, arkadaşlıklarının güçlendiğini, daha azıyla mutlu olmayı öğrenip gezegene saygılı olmayı ve doğa sevmeyi öğrettiğini ve onlara tonlarca deneyim yaşattığını söylüyorlar.

Yorum yaz

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi giriniz