Star Wars Havayolları uçuşa geçti

Star Wars serisinin J.J. Abrams amiralliğindeki yeni flimi Star Wars: The Force Awakens‘ın gösterime girmesine sadece bir hafta kaldı. Ancak bu  son Yıldız Savaşları rüzgarı sadece beyaz perdeyi ya da popüler kültür mecralarını değil seyahat sektörünü bile etkiliyor. Bu rüzgara kapılan Japon All Nippon Airways (ANA) üç uçağını filmden figürlerle kapladı.

Filonun ilk uçağı emektar R2-D2, ikincisi ise bu sene aramıza katılan BB-8‘in fotoğrafları ile kaplı. Her iki droidi de gövdesinde barındıran üçüncü bir uçak daha var: Star Wars. Filonun ilk uçuşu 17 Ekim’de gerçekleşti. En iddialı kostümü giyenler arasından seçilen 42 kişi R2-D2 temalı uçakta ANA üyeleriyle beraber Haneda (Japonya) üzerinde kısa bir tur attı.

Filmin tutkunlarını mutlu edebilmek için uçakların kabinlerini de yeniden elden geçiren ANA, bu özel filoda, girişte filmin jeneriği çalıyor, R2-D2 şeklinde kurabiyeler servis ediyor ve ışın kılıcı renklerinde ışık kullanıyor.

R2-D2 uçağı 2015 sonuna kadar uluslararası uçuşlarda hizmet verecek. Filonun ve serinin yeni üyesi BB-8 ise yeni yılda uçuşlara katılacak.

Yorum yaz

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi giriniz