Nihayet beklenen gün geldi, serinin yıllardır beklenen 7’inci filmi Star Wars: The Force Awakens gösterime girdi. Spoiler’lardan kaçıyorsanız merak etmeyin, konumuz filmin içeriğinden uzak.

New Mexico‘da çöle oyulmuş bir yapıdan, Tayland‘daki dairesel kulübelere Star Wars‘u çağrıştıran mekanları Airbnb kendi ilanları arasından seçti. Gidip kalmak için pek yakın sayılmazlar ama en azından çok çok uzak bir galaksiye yolculuk yapmanıza gerek yok. Üstelik çoğunun fiyatı mütevazı…

1- Bonita Domes West Pod, Joshua Tree, Kaliforniya, ABD

Luke Skywalker’ın gezegeni Tattooine’deki Lars’ların evine benziyor. Kaliforniya çölündeki bu kulübeler dört kişiye kadar olan aileleri ağırlayabiliyor. Kubbenin duvarları özel bir teknoloji ile inşa edildiği için yapıları yazın serin kışın sıcak tutmayı başarıyor. Gecesi 337 lira.

sw1

2- Modern Green Circular Dome, Khao Yai, Pagchong, Nakornratchasrima, Tayland

Ormanın ortasında havuzlu bir tatil köyü. Küre şelindeki kulübeler temiz ve çok iyi ışık alıyor. Ayrıca hepsinin içinde TV ve banyo var. Gecesi 212 lira.

sw2

3- Brand New Studio Earthship, Taos, New Mexico, ABD

Hem Star Wars evrenini hem de dünyayı sevenler için, yağmur suyunu arıtarak ve güneş panalleriyle kendi elektriğini kendi üreterek hizmet veriyor. Buranın da çöle oyulmuş görüntüsüyle Tattooine’i andırdığını söylemek mümkün. Gecesi 493 lira.

sw3

4- Elquidomos Astronomical Hotel, Paiguano, Coquimbo, Şili

Hem yıldız savaşçılarına, hem de yıldızları izlemeyi sevenlere… Kubbe çatılı kulübelerin ikinci katlarına yataklar misafirlerin yattıkları yerden yıldızları mükemmel şekilde izleyebilmeleri için özenle yerleştirilmiş. Dileyenler için astronomi turları ve gece ata binme gibi aktiviteler de sunuluyor. Gecesi 535 lira.
sw4

Yorum yaz

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi giriniz