Mathias Haughom, Norveçli 17 yaşında bir öğrenci. Drone fotoğrafçılığına sadece eğlence için soyunmuş. Kendi yaşadığı yerdeki doğa manzaralarını ve dağları çekiyor. Fakat videoları izleyenler görecekler ki kesinlikle bir amatör değil. Haughom’un çektiği drone videoları onun ne derece yetenekli bir fotoğrafçı olduğunu kanıtlayan ve Avrupa’nın en güzel manzaralarını gözler önüne seren şahane filmler.

Norveç’in Vesteralen adlı bölgesinde yaşayan genç fotoğrafçı Telegraph’a zaten uzun zamandır fotoğraf çekmeye ve videolar hazırlamaya meraklı olduğunu anlatıyor. Zaten drone satın almasının sebebi de bu ilgiymiş. İlk olarak “Kuzeydeki Dağlar” videosunu yapmış, ardından da gördüğü ilgi üzerine videolarına devam etmiş. Drone olarak yaklaşık 800 paundluk DJI Phantom 3 Pro’yu kullandığını ancak her şeyin ekipman olmadığını söylüyor. Muhakkak ki Norveç’in doğal güzellikleri ve onun doğuştan gelen yeteneği de bu mucize görüntülerin ortaya çıkmasında etkili.

Haughom’un karelerinde Norveç’in camdan fiyordlarını, dağların tepelerini ve bulutlara uzanan dağlarını görmek mümkün. Hatta Torghatten videosunda granit dağının içindeki 160 metrelik tünele bile daldığına şahitlik ediyorsunuz.
Şelaler, karla kaplı zirveler hatta Norveç’te olabileceği asla aklınıza gelmeyecek Karayipler’i andıran plajlara yer verdiği “Yukarıdan Norveç” videosu Youtube kanalında 10 binlerce kez izlenmiş.

“Lotofen’e Tırmanmak” videosunda ise orada bir dağcı ile karşılaşıp onu çekmek için izin isteyen Mathias Haughom, sporcuyu Svolværgeita’nın en tepesinde görüntülemeyi başarıyor. En büyük hayali ise kutuplara gitmek… Büyük buzdağlarını çekmek istiyor.

Yorum yaz

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi giriniz