bagaj robotu leo türk hava yolları

Türk Hava Yolları, seyahat öncesi ve sonrasında da ayrıcalıklı deneyim sunma çalışmaları çerçevesinde, akıllı bagaj robotu Leo’nun prototipini Atatürk Havalimanı’nda basına tanıttı.

Havayolu taşımacılığına yönelik bilgi teknolojileri geliştiren SITA tarafından geliştirilen bagaj robotu Leo, online olarak check-in işlemini evinde, ofisinde tamamlayan veya havalimanı kiosklarından gerçekleştiren yolculara hizmet verecek. Leo, yolcuları havalimanında karşılayarak, boarding kartının veya cep telefonundaki boarding kare kodunun okutulmasıyla bagaj etiketi üretiyor ve son olarak bagajı yolcudan teslim alarak güvenli şekilde bagaj teslim noktası çalışanına ulaştırıyor.

İlk kez Mayos 2017’de Cenevre Havalimanı’nda demosu yapılan Leo, sonrasında dünyanın farklı yerlerindeki uluslararası havalimanlarında kurumsal müşterilerin karşısına çıktı. Turu çerçevesinde İstanbul’a da uğrayan Leo’nun sadece ön tanıtım için üç gün Atatürk Havalimanı’nda sergileneceğini ekleyelim. Leo robotun tanıtım videosunu aşağıda bulabilirsiniz.

Bunlar da ilginizi çekebilir:

2017 hava yolcu taşımacılığında en vukuatsız yıl oldu [Rapor]

Türk Hava Yolları, “Avrupa’nın en iyi havayolu şirketi” ünvanını Lufthansa’ya kaptırdı

 

 

Yorum yaz

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi giriniz