ABD ve Birleşik Krallık hükümetlerinin Orta Doğu’dan gelen uçuşlarda kabine laptop sokma yasağı uygulamaları üzerine Türk Hava Yolları da yolculara ‘laptop desteği‘ vermeye başlıyor. THY laptop servisi çerçevesinde bu ülkelere yapılan uçuşlarda Business Class sınıfındaki yolculara, istemeleri halinde, uçuş süresince kullanmak üzere bir dizüstü bilgisayar verilecek.

Washington hükümeti geçen Mart ayında aldığı bir kararla, yedi Orta Doğu ülkesindeki 10 havalimanından ABD’ye doğrudan yapılan uçuşlarda kabine dizüstü bilgisayar sokulmasını yasaklamış, laptopların sadece bagajda taşınmalarına izin vermişti. Birleşik Krallık da kısa süre sonra benzer bir kararı beş Orta Doğu ülkesi ve Türkiye için uygulamaya koymuştu.

Türk Hava Yolları’ndan bugün yapılan açıklamada ABD varışlı uçuşlarda Business Class yolcularına dizüstü bilgisayar sunulmaya başlandığı belirtildi. Şirket, Birleşik Krallık varışlı uçuşlarda da aynı uygulamaya 12 Mayıs’ta başlanacağı belirtildi.

THY laptop uygulaması çerçevesinde kabin görevlilerinden talep edilebilecek dizüstü bilgisayarlarda dijital güvenlik önlelerinin üst düzeyde olacağı, yolcunun laptopu kapatmasıyla içindeki tüm özel bilgilerin otomatik olarak silineceği ifade edildi.

Yorum yaz

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi giriniz