Türk Hava Yolları, covid-19 (koronavirüs) kısıtlamalarının kademeli olarak kaldırılmasıyla ABD’nin Washington DC ve Chicago şehirlerine tarifeli sefer düzenlemeye başladı. Bu gece saat 21.00’de gerçekleştirilecek ilk ABD uçuşları öncesi havalimanına gelen yolcular, virüs tedbirlerine uygun olarak maskeli ve termal kameralardan geçerek sosyal mesafe kuralları çerçevesinde terminale alındı. Yolcu yakınları da yine virüs tedbirleri kapsamında havalimanına alınmadı.

Türk Hava Yolları bu kapsamda Chicago ve Washington DC’ye bugünden itibaren haftada 3 uçuş gerçekleştirecek. Bayrak taşıyıcı havayolu şirketi, 22 Haziran 2020’den itibaren haftada 3 uçuş Miami’ye, 24 Haziran’dan itibaren ise yine haftada 3 uçuş olmak üzere Los Angeles’a tarifeli uçuş başlatmayı planlıyor.

Normalleşme adımları kapsamında yaklaşık iki buçuk aylık aradan sonra 1 Haziran’da iç hat, 11 Haziran’da ise dış hat tarifeli yolcu seferleri yeniden başlayan Türk Hava Yolları, İstanbul Havalimanı’ndan ilk olarak Almanya, İngiltere ve Hollanda’ya sefer düzenlemişti. Bu aşamadan sonra ülkeler arası görüşmeler doğrultusunda o tarihten bu yana ABD uçuşları başta olmak üzere bazı ülkelerle kademeli olarak uçuşların başlatılmasına devam ediliyor.

Yorum yaz

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi giriniz