Çin’in “cam” tutkusu bitmiyor. Avatar filmine ilham kaynağı olan Zhangjiajie Ulusal Orman Parkı’na cam yürüyüş köprüsü inşa eden Çinliler bu kez Tianmen Dağı zirvesini cam yolla çevirdi. Yerden yüzlerce metre yüksekteki yürüyüş yolu ziyaretçilere zirveyi keşfetme olanağının yanında Zhangjiajie Ulusal Orman Parkı’nın manzarasını tepeden seyretme şansı da sunuyor.

Uçurumun kıyısında yürümek isteyenler için hazırlanan Tianmen Dağı’na kuşbakışı bakan bu cam yol Hunan’da yer alıyor. BBC’nin haberine göre, Zhangjiajie Ulusal Orman Parkı’nda cam yürüyüş yoluyla birlikte Kıvrılan Ejderha Patikası‘nın bir bölümü daha ziyarete açıldı. 100 metrelik yol, Tianmen Dağı’nın etrafındaki yar boyunca yürüme ve fotoğraf çekme imkanı veriyor.

Üst düzey güvenlik

Cam yolda yürüyen turistlerin bazılarıysa tüm güvenlik garantilerine rağmen duvara tutunarak ilerlemeye çalışıyor ve yolu çabucak bitirme kaygısındalar.

Zhangjiajie parkında daha önce açılan, 430 metre uzunluğuyla dünyanın en uzun cam köprüsü olmuş ve büyük ilgi görmüştü. Hatta güvenlik kaygılarını gidermek için yetkililer haziran ayında balyoz testiyle cam panellerden birini çatlatmış ve sonra insan dolu bir arabayı üzerinden geçirmişti.

Yorum yaz

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi giriniz