Turistler Dubai’de artık marketten alkollü içki alabilecek

Dubai bar alkollü içki

Dubai‘nin turistik cazibesini artırmak için adımlar atmayı sürdüren Emirlik, yabancı ziyaretçilerin belirli dükkanlardan alkollü içki alabilmesini olanak sağlayan yeni uygulamayı yürürlüğe koydu. Kentte bugüne kadar sadece lisans sahibi otel, bar ve restoranlarda içki içilebiliyordu.

Dubai Turizm ve Ticari Pazarlama Ofisi‘nin yeni uygulamasına göre 21 yaşını tamamlamış Müslüman ve Birleşik Arap Emirlikleri mukimi olmayan ziyaretçiler, Mercantile and Marketing International (MMI) adlı marketlerden ve alkollü içki satıcı lisansına sahip diğer bakkal ve dükkanlardan alkollü içki alabilecekler. Ancak bu müşterilerin de “alkollü içki alıcısı” lisansına sahip olması gerekiyor.

Yabancılar ‘içki satın alma lisansı’Dubai‘ye geldikten sonra herhangi bir yetkili marketten ücretsiz olarak alabiliyor. Bunun için bir form doldurmaları, BAE mukimi olmadıklarına ve BAE’nin içki satın alma ve tüketme kurallarına uyacaklarına dair resmi bir taahhütname imzalamaları ve kimlik safalarıyla giriş damgasının kopyası alınması için pasaportların ibraz etmeleri gerekiyor. Geçerlilik süresi 30 gün olan içki satın alma lisansı, ziyaretini uzatan turistlerce yenilenebiliyor.

Dükkandan ve marketlerden içki satın alma serbestisi yine de sokakta veya kamuya açık alanlarda içki içilebileceği anlamına gelmiyor. BAE‘de kamuya açık alanlarda içki içme veya içkinin etkisi altında olmaya karşı sert yasakları hala geçerli.

Yorum yaz

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi giriniz