THY’den daha sağlıklı uçuş deneyimi için ‘Fly Good Feel Good’ servisi

Türk Hava Yolları, yolcu sağlığı odaklı yeni bir içerik servisini hayata geçirdi. Fly Good Feel Good adı verilen projede yolcuların rahat ve sağlıklı bir seyahat geçirmesi için uçuş öncesinde, uçuş sırasında ve uçuş sonrasında yapılması gerekenler tek bir yerde toplanıyor.

Hem online olarak hem de uçak içi eğlence sisteminden ulaşılabilen platformda uçuş öncesi hazırlıktan kabin egzersizlerine, uyku düzeninden yoga ve meditasyona kadar uçak seyahatini olumlu yönde etkileyecek pek çok konuda kılavuz ve öneriler yer alıyor. Konular Dr. Halit Yerebakan başta olmak üzere alanında uzman kişilerce ele alınıyor.

Projenin ilk aşamasında, uçak içi eğlence sistemi üzerinden ulaşılabilecek 9 bilgilendirici video var; bebek ve çocuklarla uçuş, uçuş sırasında beslenme, hamilelikte uçak seyahati, jetlag’in etkilerini azaltma, uçuş sırasında burun ve kulak tıkanıklığının önlenmesi, uçuş sırasında yapılabilecek egzersizler bunlardan bazıları ve zamanla yenileri de eklenecek.

Bu arada proje kapsamında Flying Doctor uygulaması da hayata geçirildi. Gönüllülük esasına dayalı olan uygulamada diplomalarıyla sisteme kaydolan tıp doktorları Türk Hava Yolları ile seyahatlerinden mil kazanacak ve uçuş esnasında doktor ihtiyacı doğduğunda uçakta olan Flying Doctor sistemine kayıtlı doktorlardan direkt destek istenecek.

Yorum yaz

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi giriniz