Ayda 7,5 milyon kişinin ziyaret ettiği ve her ay ortalama 200 bin uçak bileti satışı gerçekleştiren Enuygun.com, yılbaşından bugüne kadar en çok uçak bileti aranan yurt dışı rotalarını analiz etti. Uçak bileti arama sıralamasında Gürcistan ile İtalya başı çekti. Çok sayıda Türkiyelinin yaşadığı Almanya da en çok uçulan rota oldu.

Enuygun.com’un Seyahat Analisti Murat Ekinay, ticaret, inşaat ve turizm yatırımları kapsamında hızla gelişen Gürcistan ekonomisinin iş amaçlı ve turistik seyahatlerin artmasında büyük etkisi olduğunu belirtti. İtalya’nın her dönem turistik açıdan popülerliğini koruduğunu hatırlatan Ekinay, 2016 yazının gözde tatil lokasyonları arasında da İtalya’nın yer aldığını ifade etti.

Batum, Gürcistan
Batum, Gürcistan

En çok uçulan rotalar Almanya, Azerbaycan ve Hollanda

Aynı verilere göre, bu yılın başından beri yurt dışında toplamda en çok Avrupa başkentlerine uçuş araması gerçekleştirildi. Yurt dışında ülke bazında en fazla bilet araması yapılan rotalar Gürcistan ve İtalya olmasına rağmen en çok uçak bileti Almanya için alındı. En fazla uçuş gerçekleştirilen ülkelerde Almanya’yı Azerbaycan, Hollanda, Fransa ve Ukrayna izledi. Almanya ve Hollanda bu ülkelerde yaşayan Türkiye kökenli nüfusun fazla olmasıyla öne çıkarken Azerbaycan ve Ukrayna ise iş seyahatleri için en çok uçulan rota ülkeler oldu.

Yorum yaz

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi giriniz