Araç paylaşım/çağırma uygulaması Uber, New York’taki ulaşım ağına helikopterleri de dahil ediyor. Uber Copter adı verilen servis 9 Temmuz’da ilk kez New York kentinde hizmete girecek.

New York Times’ın duyurduğu habere göre yeni helikopter taksi servisinin ilk seferleri New York John F Kennedy Havaalanı ile Manhattan semti arasında olacak. Bunun diğer kentlere de yayılması planlanıyor. Hizmetten şimdilik sadece Uber’in ABD’deki özel sadakat programı Uber Rewards üyesi olan ve sık seyahat eden yolcular faydalanabilecek.

Uber Copter için rezervasyonlar beş gün öncesinden yapılabilecek. Helikopterler beş kişiye kadar alabilecek ve trafiğin en yoğun olduğu saatlerde faliyet gösterecek.

Standart araçlar gibi Uber uygulaması üzerinden rezerve edilebilecek helikopterle sekiz dakikalık tek yön yolculuğun ücreti, yer transferleri de dahil kişi başı 200-225 dolar arasında olacak. Şu anda Uber Copter’ın yaptığı sekiz dakikalık uçuş, kara yolu üzerinden trafiğin yoğun olduğu saatlerde bazen iki saati bile aşabiliyor.

Yorum yaz

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi giriniz