Uçağa girdiniz, kabin dolabına eşyalarınızı yerleştirdiniz ve emniyet kemerinizi bağlayıp kitabınızı okumaya başladınız. Peki, bu saaten sonra aynı uçakta olduğunuz bir yolcunun yapabileceği en kötü şey ne olabilir? London City Airport, 232 kişi üzerinde yaptığı anketle yolcuların en rahatsız edici davranışlarını bulmaya çalıştı.

Huffington Post’un yayınladığı listenin en başında koltuğunu arkadaki yolcunun kucağına kadar yatıranlar sürprizsiz bir biçimde ilk sırayı aldı. Onları her iki kollarını da kolçaklara yaslayarak yanındakilere zerre alan bırakmayanlar izliyor. Teşekkür etmeyi bilmeyen ve kabin ekibine kaba davrananlar da üçüncü sırada.

Listede sonraki sırayı, aslında bagaja verilmesi gereken ama varış noktasındaki bantlarda 10 dakika beklememek için uçağa sokulan büyük bavul ve çantaların hem koridor trafiğinde, hem uçuş personelinde hem de kabin boy çantasına bu yüzden yer bulamayanlarda yarattığı sıkıntı alıyor.

Beşinci sırada yanlarındakilerle yüksek sesle konuşarak etrafı rahatsız edenler geliyor. Uçaktan iner inmez başkalarını ite kaka pasaport kuyruğuna koşanlar altıncı, sürekli kabin dolaplarından bir şeyler almaya ve geri koymaya çalışanlar yedinci, koltukların arasındaki boşluğa ayak uzatanlar sekizinci, küfrederek konuşanlar dokuzuncu, pencereye eğilerek manzarayı kapatanlar da onuncu sırayı aldı.

Londra‘daki havaalanının sözcüsü uçakların birbirinden çok farklı insanları bir araya getirdiği için böyle sahnelerin yaşanmasının normal olduğunu söyledi ve böyle durumlarla karşılaşanların sinirlenmek yerine derin bir nefes alıp uçuşun kısa bir süre sonra biteceğini düşünmelerini tavsiye etti.

ucakta_rahatsizlik_verenler

(fotoğraf: 7500)

Yorum yaz

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi giriniz