Dubai-Manila seferini yapan Cebu Pacific Air’ın bir hamile yolcusu 10 bin metre yükseklikte erken doğum yapınca şans bebeğinin yüzüne güldü, bebek hayata binlerce hediye mil avantajıyla başladı.

Filipinler merkezli havayolu Cebu Pacific, Dubai’den Filipinler’in başkenti Manila’ya uçarken henüz doğumuna 5 hafta kalan hamile yolcu 36 bin feet yükseklikte başına gelecekleri bilmiyordu. Newsweek’in haberine göre, uçaktaki dördüncü saatinde doğum sancıları başlayınca hemşirelik eğitimi de alan kabin görevlilleri tarafından doğumu gerçekleştirilen anne ve prematüre bebeği için Hindistan’a acil iniş yapıldı ve ikili Haydarabad’daki bir hastaneye gönderilmek üzere havalimanına bırakıldı.

Doğumun ardından Cebu Pacific şirketi hamile kadının kabinde erken doğum yapması üzerine, “Haven” adı verilen bebeğe tam 1 milyon mil hediye etti ve “Haven en ayrıcalıklı yolcumuz oldu” diye açıklama yaptı.

“Mucizeye tanıklık ettik”

Yan sıradaki koltukta oturan bir başka yolcu da çektiği fotoğrafı Facebook’ta paylaşırken “Hamile kadın bir ara ortadan kayboldu ve tekrar koltuğuna otururken kucağında bebeği vardı. Böyle şeyler sadece filmlerde olur zannederdim, bir mucizeye tanıklık ettik” dedi.

Haven’ın kazandığı GetGo puanlarıyla neredeyse hayatı boyunca ücretsiz seyahat yapma hakkı var. Filipinler’de ülke içinde 100 millik hatlara bile sahip olan Cebu Pacific’in bebeğin doğduğu Dubai-Manila hattı bile hediye bilet kazanmak için sadece 25 bin mil talep ediyor.

Yorum yaz

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi giriniz