Uygun bir bütçeyle beş yıldızlı bir tatil bile şu an sizin için lüks olabilir. Oysa bütçeniz sıkışık diye tatil yapmaktan tamamen feragat etmek zorunda değilsiniz. Kampanyalı uçak bileti bulup harcamalarınızı minimumda tutabileceğiniz ucuz bir destinasyon seçerseniz yurt dışında hesaplı tatil yapabilirsiniz.

Hatta hesaplı tatil planları yaparken uzak destinasyonların üzerini de çizmenize de gerek yok. Gideceğiniz şehrin ve ülkenin ucuzluğu uçak biletine ayırdığınız ekstra bütçeyi fazlasıyla telafi edebilir.

1- Hırvatistan

Deniz kıyısında havuzlu, 12 kişilik bir villada kalmanın gecelik kişi başı bedeli 20 euro.1hır (Custom)


2- Kraków, Polonya

Bir öğün yemeği kolaylıkla 5 eurodan ucuza bulabilirsiniz.2kra (Custom)


3- Marakeş, Fas

Gecesi 7 dolara bir otelde kalabilir, günde 3 öğün yeseniz bile en fazla 20 dolara doyabilirsiniz.3mr (Custom)


4- Prag, Çek Cumhuriyeti

Konaklamak için en uygun seçenekleri Airbnb’de bulabileceğiniz Prag’da içki neredeyse sudan ucuz.4pr2 (Custom)


5- Makedonya

Ohrid Gölü etrafındaki küçük plajlar ve o plajlardaki ucuz barlarla hâlâ pek keşfedilmemiş, uygun fiyatlı bir eğlence cenneti. Bir öğün 6 dolar civarında, içki her zaman ucuz.5ma-ohrid5 (Custom)


6- Guatemala

En fazla 10 dolara hostel ya da tek kişilik oda bulabileceğiniz Guatemala, Maya kültürünü keşfetmek için en doğru yer.6gua (Custom)


7- Vietnam

Uçak bileti biraz pahalı olabilir ama 1 dolara yemek yemenin bile mümkün olduğu Vietnam’ın en güzel yeri plajları.7vie (Custom)


8- Bocas del Toro, Panama

Güney Asya kadar ucuz olmasa da içki, günlük turlar ve konaklama fiyatları daima makul. Günde 50 dolara rahatlıkla bütün masraflarınızı karşılayabilirsiniz.8pan (Custom)


9- Montevideo, Uruguay

Her şey ucuz, ama her şey. Meraklısı için detaylı bilgiyi Çare Uruguay’da! dosyamızda vermiştik.9mon (Custom)


10- Portekiz

Porto ya da Gaia’da dayalı döşeli bir evi üç haftalığına kiralamak mümkün. Portekiz’de tasarruflu bir tatil geçirmek için yerli gibi yaşamak ve yemek yeterli.10por (Custom)

Yorum yaz

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi giriniz