ukrayna gece

Ukrayna koronavirüs (Covid-19) salgınına karşı önlemler kapsamında ülkeye gelenleri 14 gün karantinada tutma uygulamasını Türkiye’den gelenler için kaldırdı. Türkiye, ülkede salgının yayılımının kritik düzeyde olmadığı “yeşil alan” kategorisine dahil edildi. Böylece Türkiye’den Ukrayna’ya giden ziyaretçiler iki hafta boyunca gözlem altında tutulmayacaklar.

Ülkenin sağlık bakanlığı, koronavirüs salgınının yayılımına göre ülkeleri “kırmızı” ve “yeşil” alan olarak iki kategoriye ayırdı. 100 bin kişi başına 40’tan fazla koronavirüs vakasının bulunduğu ülkeler “kırmızı alan” olarak sınıflandırıldı. KyivPost’un haberine göre bu listede yer alan 50 ülkeden Ukrayna“ya gelen kişilerin 14 gün zorunlu karantina uygulamasına tabi tutulmaya devam edileceği belirtildi.

Öte yandan yabancılar için sınırlar Türkiye dışındaki bazı ülkeler için de dün açıldı. Ülkeye gelen tüm yabancı ülke vatandaşlarının, koronavirüs (Kovid-19) tedavisini kapsayan sağlık sigortası poliçesini ibraz etmeleri gerekiyor. Türkiye ile Ukrayna arasında tarifeli uçak seferlerinin ve turistik seyahatlerin 1 Temmuz’da başlamasının beklendiği duyurulmuştu.

Yorum yaz

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi giriniz