Hyperlapse Paris: Ultra HD ve ‘hızlı’ bir kent macerası

Tyler Fairbank tatile gittiği Paris’te iki hafta geçirdi ve şehrin neredeyse tüm turistik yerlerini gezdi. Paris’i uzman derecede bilen kız arkadaşının yanında çok daha kolay bir şekilde Paris sokaklarını arşınlarken ilk kez gördüğü şehri videolarla kayda aldı. Tripod ve el yordamıyla 4K çözünürlükte kaydettiği bu videoları hızlı ve sıra dışı bir şekilde montajlayan sanatçı Paris’in tüm renklerini ve güzelliklerini 2 dakikaya sığdırmayı başardı ve Hyperlapse Paris adını verdiği timelapse videosunu Vimeo’da paylaştı.

Kısa film niteliğindeki hızlandırılmış video geçtiğimiz 1 yıl içinde 2 ayrı terör saldırısı atlatan Paris’e gitmek için çekince duyanlara Paris’in barındırdığı hazineleri hatırlatır nitelikte. Bon Jour Paris’te Fairbank’in objektifine ilk önce Paris’in parkları takılıyor. Ardından Mona Lisa ve onunla birlikte yüzlerce esere ev sahipliği yapan Louvre Müzesi görülüyor.

Müzenin bahçesindeki cam piramitten Champs-Élysées’ye atlıyor görüntü. Paris’in geniş caddeleri, renkli kapıları, tabii ki Eiffel Kulesi geliyor ardından. Şehrin ünlü yeraltı mezarları, Sen Nehri, Notre Dame Katedrali ve diğer turistik noktalarının sırasını savdıktan sonra yine Eiffel Kulesi eşliğinde karanlıktaki Paris ve gece hayatı aktarılıyor.

Yorum yaz

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi giriniz