Turizme yatırım yapan Hollywood şöhretlerinin sayısı az değil. Söz vermesek de örneğin Hugh Jackman ve Robert Redford gibi dünya çapında oyuncularla ya da Francis Ford Coppola gibi efsanevi bir yönetmenle sahip olduğu tatil köyünde karşılaşmanız olası. İşte onlardan bir seçki:

Gwinganna Lifestyle Retreat, Gold Coast, Avustralya

celebrity-owned-hotels-gwinganna-health-retreat (Custom)

Hugh Jackman‘ın büyük ortağı olduğu Gwinganna adını bulunduğu bölgenin yerlilerinden alıyor. Sağlık, bakım ve fitness’a odaklanan tesiste villadan eve konaklayacak 16 yer var. Tallebudgera Vadisi ve Pasifik Okyanusu manzaralı Gwinganna Lifestyle Retreat’te tüm yemekler organik sertifikalı.

The Big Sleep, Galler ve İngiltere

Dünya sinemasının en yetenekli, verimli ve seçici aktörlerinden olan John Malkovich, kendi tatillerinin de çoğunu geçirdiği The Big Sleep oteller zincirinin büyük ortağı. Hollywood ünlülerinin lüks odaklı turizm yatırımlarının tersine bütçe dostu olan zincirin Galler’de Cardiff, İngiltere’de Cheltenham ve Eastbourne’da tesisleri bulunuyor.

Sundance Resort, Park City, Utah, ABD

Sundance Resort, Park City, Utah, ABD (Custom)

Sundance Film Festivali’nin yapıldığı Park City’ye sadece 40 dakika mesafedeki tesisin sahibi de sinema dünyasından bir aktör, Robert Redford. Sundance Resort Timpanogos Dağı’nın eteklerine kurulmuş. Dağ bisikleti, rafting ve doğa yürüyüşlerinin yanında tiyatro oyunlarına, konserlere ve film gösterimlerine de ev sahipliği yapıyor. Doğal elementlere ağırlık verilen 92 rustik odaya sahip tatil köyünde ünlüler dağlık alandaki evleri tercih ediyor.

Ariel Sands Resort, Bermuda

MichaelDouglas_ZetaJones_ArielSands

Hollywood’un en medyatik ve kenetli çiftlerinden Michael Douglas ve Catherine Zeta-Jones, Bermuda’daki bu spa tatil köyünün ortak sahipleri. Şu sıralar tadilat geçiren ve 2017’de yeniden açılış yapacak olan tesis, çevre dostu olmakla övünüyor, örneğin tüm enerji ihtiyacını yeşil enerjiyle karşılıyor.

Costa d’Este Beach Resort and Spa Vero Beach, Florida, ABD

Costa d'Este Beach Resort and Spa (Custom)

Müzik dünyasının Latin ünlüleri Gloria ve Emilio Estefan‘a ait Costa d’Este Beach Resort and Spa 2008’de Miami’nin 220 kilometre kuzeyindeki Vero Beach’te kuruldu. Tesis Florida’nın büyük şehirlerinden kaçmak isteyenlerin favorisi. Küba-füzyon, Peru ve yerel mutfağa sahip tatil köyünde odalar lüks tekne kamaraları gibi tasarlanmış.

Blancaneaux Resort, Cayo, Belize

Blancaneaux Resort, Cayo, Belize (Custom)

Tesis 80’de bu Orta Amerika ülkesine gelip aşık olan ve birçok otel açan yönetmen Francis Ford Coppola‘nın yatırımlarından biri, hatta hızlı akan nehirlerin, şelalerin ve sık ormanların ortasındaki konumu ve hizmet kalitesiyle en ünlüsü. Açık hava spası ve sıcak su havuzuna sahip tatil köyünde sunulan yiyeceklerin çoğu aynı arazide organik olarak üretiliyor.

Goldeneye, St. Mary, Jamaika

Goldeneye, St. Mary, Jamaika (Custom)

Adına dikkat edenlerin filmden ya da kitaptan hatırlayacağı gibi Goldeneye, James Bond’un yaratıcısı yazar Ian Fleming tarafından kuruldu. Adanın kuzeyinde saklı tesisin artık farklı bir sahibi var. Tatil köyü yeni yatırımlarla fazlaca büyüse de, 1964’te ölen Ian Fleming’in malikanesi ve etrafındaki üç villa yenilenmiş biçimde halen korunuyor.

Blackadore Caye, Belize

2018’de açılması beklenen lüks ama çevre dostu olduğu söylenen bu tatil köyü, Leonardo Di Caprio‘nun 3 milyon dolara yakın ödeme yaparak Jeff Gram ile ortak olduğu, aktörün ilk turistik girişimi.

Yorum yaz

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi giriniz