Ürkünç ama popüler 5 ‘lanetli’ otel

lanetli oteller

Perili köşkler ya da lanetli oteller sizi korkutur mu? Otel, seyahat ve restoran rehberi Gayot’nun Cadılar Bayramı için hazırladığı en iyi lanetli oteller listesine bakılırsa çoğunlukta değilsiniz. Stanley Kubrick ile Stephen King‘i yan yana getiren The Shining‘e ilham veren malikaneden eski hapishanelere, hepsinin ayrı bir hikayesi var ve artık otel olarak hizmet veriyorlar. Kimi geçmişine dair korkunç hikayeler anlatıyor, kimi hayalet turları düzenliyor.

The Stanley, Estes Park, Colorado, ABD

2 (Custom)

Jack Nicholson’lı The Shining, The Stanley’i meşhur etse de filmin uyarlandığı kitaba ve yazarı Stephen King’e verdiği ilhama neden olan olaylar çok önce yaşandı. 1909’da açılan otel 1950’de başsorumlusunun gizemli bir patlamayla ağır yaralanmasıyla “lanetli” unvanı aldı. Olayla kapanıp kısa sürede yeniden açılan tesisin koridorlarında hayalet çocukların kahkahalarının ve gece yarısında piyano seslerinin duyulduğu rivayet ediliyor.

Castello Della Castelluccia, Roma, İtalya

Belki de ihtiyacınız olan daha ünlü ve daha hasta ruhlu bir hayaletin otel odanıza musallat olmasıdır. O zaman Roma yakınlarında, Lazio’daki bu 10’uncu yüzyıl şatosunda kalabilirsiniz. Çünkü Roma’yı yakıp ardından keman çalan Neron’un hayaletinin burada dolaştığı öne sürülüyor. Hem yalnız gezmiyor, yanında 1600’lerde yıldırım çarpması ölen simyacı kankası da var.

HI-Ottawa Jail, Ottawa, Kanada

5d (Custom)

1862-1972 yılları arasında hapishane olarak kullanılan bahçesinde isimsiz mezarların beklediği ve koridorlarında kendini asan bir mahkumun hayaletinin dolaştığı iddia edilen bir otel sizi korkutmaya yeter mi?

Château de Brissac, Loire Vadisi, Fransa

Tarihi 11’inci yüzyıla dayanan yeşilikler içinde bir masal şatosu. Kulağa hiç de korkutucu gelmiyorsa sahiplerinden birinin, eşi Charlotte’ı ve genç sevgilisini burada yakaladığını ve vahşice öldürdüğünü not düşelim. Misafirlerin sık sık yeşil sabahlığıyla dolaşırken gördüklerini söyledikleri Charlotte artık “Yeşilli Kadın” olarak tanınıyor.

Grand Hyatt Taipei, Taipei, Tayvan

1 (Custom)

Görünüşte her şeyin normal olması sizi yanıltmasın, lanet toprağın altında. İkinci Dünya Savaşı sırasındaki bir esir kampının üstüne inşa edilen otelin çalışanlarına ve müşterilerine göre burada öldürülenlerin ruhları kesinlikle huzur bulmamış. Hatta aksiyon filmlerinin cesur yıldızı Jackie Chan’in bile bu ruhlarla karşı karşıya kaldığı ve apar topar çıkış yaptığı anlatılıyor.

Yorum yaz

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi giriniz