Seyahat meraklısı Ryan Wenger’in en sık karşılaştığı problemlerden biri tam bir destinasyon seçmeden bütçesine uygun yol ve konaklama seçeneklerini araştırmaktı. Bir insan yola çıkmak, başka bir yere gitmek istiyor ancak nereye gideceğini bilmiyorsa ona kim yardım edebilirdi? Kafasına bu soru takılana kadar bir avukat olarak çalışan Wenger işten ayrıldı ve bugün 8 kişinin çalıştığı wherefor.com’u kurdu.

Hali hazırdaki Travelport, Sabre, Amadeus ve Nita gibi sistemler bu işe yaramıyor, Expedia ve benzeri sitelere arama sonuçları üreten bu yapılar bütçeye göre arama yapmayı başaramıyor. Tech Crunch’ın haberine göre, bu açığı fark eden Wenger ve iş arkadaşları sonuçları bu şekilde yapılandıracak bir çözümün peşine düştü. Henüz patent bekleyen metot da Travelport ile ortak ancak sonuçları destinasyonlara göre değil, tutara göre sıralamayı sağlıyor.

wherefor2

Seyahate ayırdığı parayla neler yapabileceğini öğrenmek isteyen her bütçeden seyahat severi hedef alan Wherefor’un seyahat aramaları için mecburi bir istikamet olması sürpriz olmayacak. Sitenin seyahati kolaylaştıran finansal bir avantajı da söz konusu. Kullanıcılar Wherefor aracılığı ile satın aldıkları hizmetleri ücretsiz olarak 12 aya bölüp o şekilde ödeme yapabiliyorlar.

Henüz mobile uyumlu bir internet sitesiyle telefonlarda da hizmet veren amatör girişimin henüz iOS ve Android için bir uygulaması yok.

wherefor3

400 bin dolarlık hisseye çevrilebilir yatırım alan sitenin danışmanları arasında Expedia’nın kurucularından Richard Bangs de bulunuyor.

(fotoğraflar: wherefor.com)

Yorum yaz

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi giriniz