Yabancıların Rusya’ya giriş yasağı süresiz uzatıldı

rusya ile türkiye moskova drone videosu giriş yasağı

Covid-19 salgınıyla mücadele konusunda içerde önlem ve bilgi karmaşası yaşanan Rusya, en azından yurt dışından girişlerin kontrolünde daha kararlı görünüyor. Durum istikrara kavuşturuluncaya kadar yabancıların Rusya Federasyonu’na giriş yasağı süresiz olarak uzatıldı.

Haberrus’un aktardığına göre Koronavirüsle Mücadele Koordinasyon Kurulu toplantısı sonrası açıklamalarda bulunan Rusya Başbakanı Mihail Mişustin, daha önce 30 Nisan’a kadar olan yabancı ülke vatandaşlarının Rusya Federasyonu‘na giriş yasaklarının, bazı meslek gurupları hariç, süresiz uzatıldığını söyledi. Verilen bilgiye göre kısıtlama, yurtdışından ithal edilen donanımların ayar ve bakımını yapan uzmanları kapsamıyor.
Rusya Federasyonu’na giriş yasağının ne kadar sürebileceğine ilişkin tahmin yapmak da zor. Zira giriş yasağı koronavirüs salgınında durum düzelene dek yürürlükte kalacak. Bakanlar kurulu daha önce yabancıların ülkeye girişine 30 Nisan tarihine kadar yasak getirmişti.

Rusya’da, yeni tip koronavirüs Covid-19 salgınıyla mücadele kapsamında, maaşların kesilmemesi şartına bağlı kılınan kısmi “ücretli karantina tatili” uygulaması da 11 Mayıs’a kadar uzatıldı.

Yorum yaz

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi giriniz