Washington’daki Chelan Gölü’nün kıyısında bir kayalığın üzerinde duran butik şato elini ayağını dünyadan çekmek isteyen bir ev sahibi arıyor. Göl ve doğa manzaralı bu şatonun kralı ya da kraliçesi olmanın bedeli gayet mütevazı, sadece 89 bin dolar.

27 metrekareden ibaret 2 katlı minyatür şato küçük alanları iyi değerlendirmeyi başaran son sahipleri sayesinde gayet kullanışlı hale getirilmiş. Bir oda ve bir salondan ibaret yapının ısınma ve kanalizasyon sistemi ise henüz yok.

Daily Mail’ın haberine göre, tahta panellerin ve halıların dahil olduğu dekorasyonun yanında yangın geçirdiği için zarar gören masal şatosu satılık ilanında “tadilat gerekli” notuyla tanıtılıyor. Yani yeni sahip ya da sahiplerin burayı en iyi haline getirmeleri için biraz sihir kullanmaları gerekiyor.

Washington’ın kuzeyinde yer alan Chelan Gölü’nün etrafı küçük kasabalar, üzüm bağları ve dağlarla çevrili. Evin etrafında hiçbir komşu olmaması da en büyük avantaj. Bütün izolasyona rağmen teknesi ve motoru olan ya da almak isteyen için hemen altında bir iskele de yer alıyor. Özellikle modern hayattan yorulanlar ve kaçmak isteyenler için biçilmiş kaftan. Üstelik hemen kıyısında olduğu gölde romantik gezilere çıkmak, balık tutmak ve daima kafa dinleyip dinlenmek mümkün.

Şatoya dair en ilginç özellikse yaşı. Orta Çağ’a ait gibi görünse de 2004 yılında inşa edilmiş ve henüz 12 yaşında.

Alıcı gözüyle bakanlara not düşelim, masal şatosu 2012 yılında da satışa çıkmış ancak 129 bin dolarlık bir fiyatla. Şu anki fiyatı 40 bin dolar daha ucuz…

minyatur-sato-3minyatur-sato-4minyatur-sato-2minyatur-sato-1338B5E6E00000578-3557928-image-m-5_1461657101395

(fotoğraflar: Daily Mail)

Yorum yaz

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi giriniz