Yolcular uçağa sırayla alınacak; kabin bagajı yasak!

türk hava yolları koltuk seçimi

Covid-19 (koronavirüs) nedeniyle uçuşlarını bir süre askıya alan ve 5 Haziran itibariyle iç hat uçuşlarına başlamayı planlayan Türk Hava Yolları, yeni dönem uçuşlarında alınacak bazı güvenlik uygulamalarını duyurdu. THY Genel Müdürü Bilal Ekşi, sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı paylaşımla, yolcuların uçuş esnasında dikkat etmesi gereken iniş, biniş ve kabin bagajı önlemlerini açıkladı.

Ekşi’nin Twitter hesabında paylaştığına göre THY seferlerinde “sağlıklı uçuş için” el bagajına izin verilmeyecek, sadece küçük el çantası kabine sokulabilecek. Ayrıca koridorlarda kuyruk oluşmasına izin verilmeyecek, temas engellenecek. Böylece, genellikle varış havalimanındaki bagaj teslim bantlarında beklememek için kocaman valizlerini de kabine sokan yolcular artık kabin bagajı yasağına takılacaklar.
Yeni önlemler çerçevesinde ayrıca yolcuların uçağa anonsla sıra numarasına göre tek tek alınacağı Ekşi tarafından bildirildi. Biniş için arka sıradan öne doğru, iniş için önden arkaya doğru sıra takip edilecek ve uygulama sıraların anons edilmesiyle gerçekleşecek. Uçağa maskesiz binilemeyecek, orta ve uzun süreli uçuşlarda her dört saatte bir değiştirilecek kadar yedek maske getirilmesi zorunluluğu var. Ekşi’nin mesajında bahsettiği diğer temel önlemler “Sosyal mesafeni koru, mümkün ve makul olan her yerde buna dikkat et. Hijyene dikkat, el yıkamak ve mümkün olduğunca online işlemler ile seyahat” şeklinde sıralandı.

1 yorum

Yorum yaz

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi giriniz