Kayak tatilinin genellikle çok yüksek bütçeler gerektirdiği sanılır ve özellikle yurt dışında kayak pek çoklarına ulaşılamaz görünür. Ancak gerek ulaşım bedellerinin düşmesi gerekse konaklamadaki rekabet sayesinde ve iyi bir planlamayla hem ekonomik hem de keyifli bir kayak tatili yapmak mümkün.

Uluslararası seyahat arama motoru Skyscanner, kayak ve snowboard tutkunları için Balkanlar’da bulunan uygun bütçeli ve, daha önemlisi, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının vizesiz gidebileceği 5 tatil merkezini sıralamış. Skyscanner’ın nasıl uygun fiyata kayak tatili yapılabileceğiyle ilgili ipuçlarının bulunduğu sayfaya da göz atmakta fayda var.

Saraybosna – Bjelašnica

Saraybosna_Bjelasnica

Balkanların en güzel şehirlerinden Saraybosna, tarihi ve doğal güzellikleri ile olduğu kadar kayak merkezleri ile de dikkat çekiyor. İlk akla gelen merkezlerden Bjelasnica Olimpik Kayak Merkezi, 2.066 metrelik zirveye sahip. Dünya klasmanında kayak pistlerine sahip Bjelasnica’da uygun bütçelerle kış tatili yapmak mümkün.

Karadağ – Zabljak

Karadag_Zabljak

Sahip olduğu çocuk pistleriyle ailelerin favori kayak merkezlerinden olan Zabljak, hem huzurlu zaman geçirmek hem de kayak keyfi yapmak isteyenler için ideal adreslerden biri. Profesyonel kayakçıları tatmin edecek pistlerin yanı sıra kayağa yeni başlayacaklar için de uygun seçeneklerin bulunduğu Zabljak’ta, geceleri belirli saatlerde kayak yapmak da mümkün.

Belgrad – Kapaonik

Belgrad_Kopaonik

Sırbistan’ın başkenti Belgrad’da yer alan Kapaonik Kayak Merkezi, farklı zorluk seviyelerine sahip pistleriyle, son yıllarda popülerliğini oldukça artırdı. Eğlenceli akşamları, pistte yapılabilecek farklı aktiviteleri ve konforlu konaklama seçenekleri ile Kapaonik, maceraperest kayak severlere hitap ediyor.

Üsküp – Mavrova

Uskup_Mavrovo

Uzunluğu 25 km’yi bulan pistleri ile son yıllarda pek çok kayak meraklısını cezbeden Mavrovo Kayak Merkezi, Makedonya’nın başkenti Üsküp’e oldukça yakın bir noktada bulunuyor. Üstelik ülkenin Balkanlar’daki en ekonomik tatil seçeneklerine sahip ülkelerden olduğunu da ekleyelim.

Kosova – Brezoviça

Kosova_Brezovica

Kosova’da yer alan Brezoviça Kayak Merkezi’nde, üç mevsim kayak keyfi yapılabiliyor. Prizren ve Priştine’ye oldukça yakın bir konumda bulunan Brezoviça, kayak tatili yapmak isteyenler için uygun bir alternatif olabilir.

Yorum yaz

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi giriniz