Avrupa başkentlerinde otel fiyatlarının en ucuz ve pahalı olduğu aylar

Mevcut kriz koşullarında bile yurt dışına seyahat fırsatı bulabilen veya bu yönde plan yapan okuyucularımız için ilginç bir araştırmayı paylaşmak istiyoruz. CompareTheMarket adlı araştırma şirketi, Avrupa‘daki 45 başkentte ortalama otel ücretlerini derleyerek yıl içinde her başkentin en ucuz ve en pahalı olduğu ayları belirlemiş.

Araştırmaya göre yaz aylarında ortalama otel odası fiyatlarının en düşük olduğu başkentler arasında Paris, Prag, Berlin, Londra gibi popüler turistik merkezler yer alıyor. Budapeşte, Roma, Amsterdam ve Viyana ise kış aylarında fiyatların en çok düştüğü başkentlerden bazıları. Atina‘da en ucuz fiyatlar Şubat’ta görülürken, Madrid‘de Mayıs ayında otel ücretlerinde düşüş gözleniyor. Aşağıda ilk akla gelen sekiz başkentteki en ucuz aylar ve ortalama otel fiyatları sıralanıyor.

Şehir  En Ucuz Ay  Ortalama Fiyat 
Amsterdam  Şubat  119€
Berlin Şubat  101€
Budapeşte  Ocak  225€
Londra  Ağustos  166€
Paris  Temmuz  195€
Prag  Temmuz 120€
Roma Şubat 124€
Viyana Şubat 248€

Aşağıdaki haritalarda da Avrupa kıtasının tamamında başkentlerin en ucuz ve pahalı olduğu ayları bulabilirsiniz. Ortalama fiyatların Kayak.com‘dan alındığını da belirtelim.

En ucuz aylar

En pahalı aylar

45 başkentin tamamındaki ortalama (İngiliz sterlini cinsinden) fiyatlarla birlikte en ucuz ve pahalı ayları aşağıda görebilirsiniz. Görseli düzgün görüntüleyemiyorsanız buraya tıklayın.