Bildiğimiz neredeyse bütün ormanlı masalların ev sahibi, Almanya‘daki Kara Orman’dır. Ancak Polonya‘nın Gryfino şehrini saran bir gizemli ve garip orman var ki onun kadar ünlü olmasa da fiziksel görünüşüyle tüm ormanlardan ayrılıyor: Eğri Orman.

Yerel adı “Krzywy Las” olan bu çam ormanının formunun doğal değil insan eliyle ya da alet yardımıyla ağaçların eğrilmesi sonucu yetiştiği tahmin ediliyor. 1930’da dikilen ağaçları bu hale getiren yöntemin ne olduğuysa şu an bilinmiyor.

İnternette yer alan ve konuyu büyücülüğe, enerji alanlarına ve türlü paranormal olaylara bağlayan yazıları bir kenara bırakırsak; ağaçların ilk evrelerinde bir şekilde budandığı ve yan dalların ana gövde halini aldığını söylemek mümkün. Tekniğin gizeminin yanında ağaçları bu şekilde yetiştirmenin sebebi de tam olarak bilinmiyor. Tekne ve mobilyalar için kendinden eğimli parça çıkarabilmek bu sebeplerden biri olabilir ancak gerçeği tam olarak asla öğrenemeyeceğiz. Alman fotoğrafçı Kilian Schönberger‘in objektifinden: Eğri Orman

garip orman

Yorum yaz

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi giriniz