Çikolata tutkunlarının başını döndürecek bir tatil seçeneği geçenlerde tanıtıldı. Hayır, söz konusu destinasyon İsviçre‘de bir çikolata fabrikası değil, Fransa’da tamamen çikolatadan mamul bir kır evi. Duvar, tavan, şömine, dolap, saat, tabak, bardak dahil neredeyse her şeyin çikolatadan yapılmış olduğu kulübenin dışında da yine çikolatan yapılma mini bir göl ve çiçek bahçesi bulunuyor. Ve, evet doğru tahmin ettiniz, bu kır evinde çikolatadan yapılmış her şey yenebiliyor.

Tam 1.5 ton çikolata kullanılarak yapılan kulübenin alanı 18 metrekare ve 4 kişi barındırabiliyor. Çikolata tasarımcısı ve ustası Jean-Luc Decluzeau tarafından yapılan “Chocolate Cottage” Sèvres, Fransa‘daki Cité de la Céramique bahçelerinde bulunan cam duvar ve tavanlı L’Orangerie Ephémère binası içinde yer alıyor.

Booking.com üzerinde geceliği 50 euroya kiraya açılan kulübede boş gün kalmamış durumda. Hansel ve Gretel masalındaki şekerleme kulübenin çikolata versiyonu olabilecek lezzetli kulübeden fotoğrafları aşağıda bulabilirsiniz.


çikolatadan kulübe

Yorum yaz

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi giriniz