Her şeyden kaçma isteğiniz artık durdurulamayacak bir hal aldıysa dünyanın en gözden uzak tatil köyleri size tüm alternatiflerden iyi gelebilir.

Bazen keşif içgüdüsü, bazen sade bir deniz-güneş-kum tatili olabilir gezgini yola düşüren. Bazense telefon sesinden, e-posta uyarısından, sorumluluklardan yorulduğunuz bir an gelir ve hayatın tüm rutinlerinden kaçacak bir yer ararsınız. Belki yeni bir aşka şans vermek ya da hayatınızdaki bir aşkı hayatın zorluklarına biraz ara vererek yaşamayı arzularsınız. Travel+Leisure’un en gizli kalmış tesisleri listelediği dünyanın en gözden uzak tatil köylerinden dördünü sizin için seçtik. İşte Güney Asya’dan Güney Amerika’ya, Avustralya’dan Avrupa’ya kaçabileceğiniz o oteller:

Amankora, Bhutanekran-resmi-2016-09-10-21-08-36

Bhutan Krallığı’nın derinliklerinde yer alan Amankora, Disney alınmasın ama “dünyanın en mutlu yeri” olarak biliniyor. Himalayalar üzerinde yer alan tesiste 8 süitlik en özel alan Punakha. Buraya ancak bir köprüyle geçiliyor ve etrafı vahşi yaşam koruma alanı. Tam bir huzur vadisi.

Saffire Freycinet, Tazmanya, Avustralyaekran-resmi-2016-09-10-21-08-21

Kaçmak istediğiniz yer ıssız dağlar değil de plajlarsa sizi Wineglass Koyu ile tanıştıralım. Mekanın adına uygun bir şekilde şarabınızı yudumlayabileceğiniz deniz ve dağ manzarası, dünya klasmanında mutfağı ve SPA’sı ile Saffire Freycinet kaçamak yapmanın hakkını vermek isteyenleri bekliyor. Tesis Hobart Havalimanı’na 2 buçuk saat mesafede.

Spitsbergen Hotel, Svalbard Adası, Norveçekran-resmi-2016-09-10-21-09-00

Önce Oslo’ya oradan ufak bir uçak ve 3 saat süren bir yolculukla Longyearbyen’e gelirseniz ödül olarak dünyanın en kuzey şehrine yani Svalbard’ın başkentine adım atabilirsiniz. Kuzey Kutup Dairesi içinde yer alan Spitsbergen Hotel mizantroplar için bir yeryüzü cenneti. 2 bin 144 nüfuslu bu yer bile size kalabalık gelirse günü yürüyüşler, tekne turları ve köpekli kızaklarla geçirebilirsiniz.

Explora, Patagonya, Şiliekran-resmi-2016-09-10-20-56-13

Pehoé Gölü kıyısındaki akıllı ve sade mimarisi ile dikkat çeken otel Torres del Paine Milli Parkı’ndaki Cordillera Paine dağlarına bakan eşsiz bir manzaraya sahip. Burada ata binebilir, yürüyüş yapabilir ya da gecelerinizi yıldızları izleyerek geçirebilirsiniz. Ancak aklınızda bulunsun, Explora en yakın şehre 5 saat uzaklıkta.

Yorum yaz

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi giriniz