Sağlıklı yaşamak ve spor yapmak isterken spor salonlarının duvarları arasına sıkışma ironisini yaşayanlar için alternatif İETT’den geldi. İstanbullular artık iki ayrı güzergahı kullanarak insan vücudu ve ruh sağlığı üzerinde olumlu etkileri uzmanlarca kanıtlanan trekking’i (doğa yürüyüşü) daha kolay yapabilecek.

15 Mayıs Pazar günü saat 11:00’de Beşiktaş İskele’den ilk seferini yapan D2 Beşiktaş- Belgrad Ormanı hattı ile İstanbullular doğa ile buluştu ve doğada yürüyüş yapma imkanı buldu.

Hem Anadolu hem de Avrupa yakasından

Avrupa yakasında D2 Beşiktaş-Belgrad Ormanı hattı Beşiktaş İskele, Zincirlikuyu Metrobüs, 4. Levent, Maslak, Hacıosman, Atatürk Arboretumu’ndan geçerek Belgrad Ormanı’na ulaşıyor. Anadolu yakasında ise D1 hattı Kadıköy, Numune hastanesi, Doğancılar, Altunizade, Ümraniye, Çakmak Köprüsü, Şile Yolu, Çubuklu Evleri, Polonezköy Muhtarlık güzergahında ilerliyor.

İETT’nin organik hatları

İETT, köy hatlarıyla da İstanbul’un içinde köy hayatını yaşamak isteyenlere farklı bir hafta sonu yaşama fırsatı sunuyor. İstanbul’un köy ve kırsal kesimlerinde yetiştirilen ürünleri temin etmek isteyen ve bu bölgelere gitmekte sıkıntı yaşayanlar için Arnavutköy, Başakşehir, Beykoz, Çatalca, Çekmeköy, Eyüp, Pendik, Sancaktepe, Sarıyer, Silivri ve Şile ilçelerine bağlı köylere özel hatlar hizmet veriyor.

Trekking hatları da organik hatlar da sadece bahar ve yaz aylarında hafta sonları çalışıyor.

1463229672_trekkinghatlari

(ana fotoğraf: http://www.polonezkoy.biz)

Yorum yaz

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi giriniz