Brian Chesky, bir başarı hikayesi. 34 yaşında Airbnb‘nin CEO’su ve şu an neredeyse 3 milyar dolara yakın varlığı var. Başarı için çabaladığı ve biraz daha gelir elde edebilmek için San Francisco‘daki evinin kirasını paylaşmak için birilerini aradığı o eski günlerin çok uzağında ancak hayatı çok da farklı değil.

Chesky, artık Airbnb‘nin paylaşım ekonomisinin ana damarlarından biri sayesinde maddi desteğe ihtiyacı olmasa da, hâlâ eski evinde oturmaya ve Airbnb‘de evini kiralamaya devam ediyor. People’a verdiği röportaja bakılırsa, başarılı iş adamının yıl boyunca müsait dediği evinde bir kanepede gecesi 50 dolara konaklayabilirsiniz.

Ev sahipliği yapmayı ve yeni insanlar tanımayı sevdiği için bu işi sürdürdüğünü söyleyen Chesky, bu sayede tanıştığı insanların da genelde girişimciler olduğunu dile getiriyor.

2 milyona yakın ilana ulaşan Airbnb sitesinde aralarında Mariah Carey, Conan O’Brien, Olivia Palermo, Shailene Woodley ve Ashton Kutcher gibi birçok ünlünün de yer aldığı 60 milyon kullanıcı bulunuyor.

Yorum yaz

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi giriniz