Her şey hızla dijitalleşiyordu, birinciliği Tayland’a verdiler. Tayland’ın en yüksek binası MahaNakhon ağustos sonunda tamamlandı. Onu ülkesinde kırdığı rekorun dışında dünya çapında onu eşsiz kılan bir özelliği ise ne 77 katlı olması ne de 314 metrelik boyu, mimarisi. Gökdelen, ‘download’ edilirken zarar görmüş ya da yarıda kalmış bir görseli andırıyor.

ekran-resmi-2016-09-15-00-10-47
@rayyyc, Instagram

Gece ışıklarıyla birlikte pikselli yapısı daha da göze batan MahaNakhon’un tasarımı Alman mimar Ole Scheeren tarafından yapıldı. Mashable’ın haberine göre, Tayland’ın en yüksek binası unvanını 10 metre farkla Baiyoke Tower II’dan alan bina başkent Bangkok’un iş merkezi bölgesinde. Konumu sayesinde hem şehir merkezini hem de şehrin ortasından geçen Chaophraya Nehri’ne bakıyor. İçinde 209 üniteden oluşan bir Ritz-Carlton rezidansı ve otel, dünyanın en büyük Dean & DeLuca marketi, ülkenin ilk Masaharu Morimoto restoranı yer alıyor. 150 bin metrekareye yayılan kullanım alanı içinde alışveriş merkezi ve teras barı da hizmet verecek.

ekran-resmi-2016-09-15-00-11-04
@rossini.sergio, Instagram

Açılışa özel ışık şovu

Gökdelenin tamamlanmasının ardından tanıtımı geniş çaplı bir ışık gösterisi ile yapıldı. Bangkok semalarını aydınlatan gösteriyi aşağıdaki videoda izleyebilirsiniz.

Yorum yaz

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi giriniz