Amerikalı aktör Brad Pitt Hırvatistan’daki Zablace köyünü modern ve ekolojik bir yaşam alanı olarak dönüştürmek istiyor.

Hollywood yıldızlarının seyahat sektörüne ilgisine yabancı değiliz, ünlülerin sahibi olduğu tatil köylerine bir yenisini de evli mutlu çocuklu Brad Pitt ekliyor. Dalmaçya bölgesinin merkezi Sibenik’in hemen dışındaki Zablace köyünü seçen aktör burada lüks bir otel, villalar, golf sahası, dükkanlar ve restoranlar açacak.

Guardian’ın haberine göre, 52 yaşındaki Pitt, Hırvatistan seyahati sırasında köyü gezdi 1,5 milyar dolara yakın bir bütçeye mal olacak bu teklifte bulundu. Ülkeye Zadar Havalimanı’ndan giriş yapan ve 50 millik bir tekne seyahatinin ardından geceyi D-Resort Sibenik’te geçirdi. Kısa turu sırasında UNESCO koruma alanındaki St James Katedrali’ni de gezen oyuncun Zablace’teki marinayı dev bir yatırımla tatil köyüne çevirmeyi planlıyor.

brad-pitt-sibeniku2

Daha önce de gelmişti

Birkaç yıl önce Hırvatistan’ı eşi Angelina Jolie ve çocukları ile birlikte gören Brad Pitt, “Hırvatistan şimdiye gezdiğim en güzel ülke” demişti. Pitt’in özellikle Zablace’deki denizin temizliğinden ve doğanın renklerinden etiklendiği söyleniyor.

2 bin 500 kişinin yaşaması öngörülen kalıcı yerleşimler için ayrıca okul ve hastane gibi yatırımlar da yapılacak. Ancak projenin ne zaman faaliyete geçeceği şimdilik bilinmiyor.

Yorum yaz

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi giriniz