British Airways‘in Düsseldorf seferi için Londra‘dan kalkan uçağı yanlışlıkla İskoçya‘nın Edinburgh kentine indi. Hatanın kabin ekibine yanlış uçuş belgelerinin verilmesinden kaynaklandığı ortaya çıktı.

Yolcuların, yanlış kente geldiklerini uçağın inişinden sonra yapılan “Edinburgh’a hoşgeldiniz” anonsu üzerine anladıkları bildirildi. Uçağın daha sonra yeniden havalanıp bu kez asıl varış noktası olan Almanya’nın Düsseldorf kentine gittiği açıklandı.

BBC Türkçe’nin aktardığına göre Londra’daki City Havaalanı’ndan gerçekleştirilen uçuşun işletmesi British Airways adına WDL Havacılık tarafından yürütülüyor. WDL, ”Hiçbir aşamada yolculukların güvenliğiyle ilgili herhangi bir risk söz konusu olmadı. Yolcularımızı BA3271 sefer sayılı uçuşla Edinburgh’ta istem dışı bir molanın ardından Düsseldorf’a uçurduk” dedi.

Uçaktaki yolcularsa Edinburgh’ta 2 saatten fazla süren zoraki molayı ”sinir bozucu” olarak nitelendirdi; yolcular uçağın havasız olduğu, tuvaletlerin tıkandığı, atıştıracak hiçbir şeyin kalmadığı gibi şikayetler dile getirdiler.

Yorum yaz

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi giriniz